אני שמח לכתוב דף לסקפטיים, בעיקר מכיוון שגם אני הייתי הרבה יותר סקפטי בעברי ולכן מרגיש שיש צורך לפנות ישירות לתופעה זו. בעיקר בתור ישראלי שמעדיף להאמין לדברים שהוא רואה בעיניו שלו מאשר מידע שאני מקבל דרך האינטרנט או הטלוויזיה.

       לפעמים אנו שוכחים בתור אנשים שאין בידינו את כל הידע ואנו שוכחים כמה קטנים אנו מול נפלאות וגדולות היקום שבו אנו חיים. קל לנו להכניס אגו לעניינים ובאמת להאמין שאנו יודעים את כל מה שיש לדעת. קל לנו לחזור לאזור הנוחות של הלימודים שקיבלנו בבית הספר, במשפחה ובחברה. אנו לוקחים כמובן מאליו את הסטנדרטים והידיעות החברתיות ולא מפקפקים בהן. הקושי בחיים הוא לצאת מהמסגרת המחשבתית שקיבלנו, להיות עצמנו ולחפש את האמת הגבוהה יותר עבורנו.

       כאשר פרופסור באוניברסיטה מרצה על המפץ הגדול או על האבולוציה הוא אינו מזכיר בדבריו שמדובר בתאוריות ולא בעובדות. כמובן שהוא מאמין בהן ללא כל ספק, בעיקר מכיוון שלמדע אין תמיד הסברים אחרים אז הם נאחזים בעובדות היחידות שיש להם. רק מחקר אישי שלנו יביא אותנו להבנה שיש פרצות מדעיות כמעט בכל דבר שהמדע מתיימר לדעת. רק אז אנו פותחים את הראש ומקבלים שיש דברים שאנו לא מבינים כרגע. בשלב מאוחר יותר אנו מפסיקים להיתלות על ההיגיון בלבד ומתחילים להקשיב לקול הפנימי ( שגם הוא לא מוסבר מדעית) ומתחילים להבין דברים ברמה היותר גבוהה של האינטואיציה, הרגש והרוח. אין ההיגיון קיים לבדו. ההיגיון הוא רק שלב שאנו עוברים בדרך למעלה. הוא מעולה אך אינו מושלם לבדו.

       המדע עצמו משנה את חוקיו כל כמה שנים, מגלים דברים חדשים ומשנים תיאוריות ישנות בהתאם לכך. בנוסף לכך יש המון דברים שהמדע לא יכול להסביר, והפראנה היא רק אחד מהם. יש המון דוגמאות ואינני רואה צורך למנות אותם כאן.

אז מה בעצם קשה לנו להאמין? קשה לנו להאמין שניתן לחיות ללא אוכל!

מדוע? כי כך לימדו אותנו, כך למדנו, כך גידלו אותנו וכי אנו מרגישים בבטן כשאנחנו רעבים…

אז בוא נספר שני סיפורים ונראה מי מהם יותר הגיוני.

            בסיפור הראשון נדון בכך שיש אלפי אנשים בעולם שחיים ללא התלות באוכל, חלקם אפילו ללא מים. ישנם תיעודים של מספר ניסויים שונים שנערכו במקומות שונים בעולם, אחד מרכזי בהודו שעליו חתומים לא פחות מ-20 רופאים ומומחים שונים, אחד בגרמניה שהרופא החליט לעשות את תהליך 21 הימים בעצמו ואז עשה את הניסוי על עצמו (ניתן לראות אותו בסרט התיעודי in the beginning there was light). כאן בארץ ביצענו את ניסוי שמונת הימים על בשרי שבו לא רק ש ”שרדתי” אלא לא הייתה ירידה בלחץ הדם ולא היו שינויים בבדיקות הדם, הרגשתי אנרגטי והכל מתועד 24-7 מול מצלמות וצוות צילום ורופא סקפטיים. הרופא בסופו של דבר לא יכול היה להסביר את התופעה. המטרה בהוכחות השונות היא שבירת פרדיגמות, לפתוח את עיניהם של אחינו ואחיותינו במטרה אחת גדולה לחזור להתאחד ולשכוח מהאני הנפרד שכל כך התרגלנו אליו בהיסטוריה האנושית.

            בסיפור ההיפותטי השני נדבר על קונספירציה עולמית של אלפי אנשים שקוראים לעצמם פראנים \ בריטריאנים. לרוב הם אנשים שמעדיפים לא להיות באור הזרקורים. הם (אנחנו) החלטנו כולנו ביחד לעבוד על כולם, ככה סתם בשביל הכיף כדי להעביר את השעמום. החלטנו ביחד באמצעות טלפתיה שנעמיד פנים במשך שנים עם סנכרון כלל עולמי שאנחנו לא אוכלים וכך אנו אוכלים בסתר בלילות ובחשאי תוך שאנחנו סובלים מרעב כרוני מהעמדת הפנים היומיומית אל מול החברה… אנחנו מתקשרים אחד עם השני בשביל התיאומים המטורפים שאנו צריכים לעשות ומכניסים לקונספירציית האכילה שלנו את המשפחה והחברים הקרובים, הרי זה בלתי אפשרי לשמור את זה לעצמנו בלבד… בעיקר כי אנו מבלים ימים רצופים עם אנשים כמו בני הזוג, משפחה וכד’. הסיבה שלנו היא כמובן תשומת הלב הרבה שאנו מקבלים, ביקורות, שליליות וכד’. אווו כמה אנחנו נהנים מזה… אני אישית גם מאוד נהנה מהעובדה שאני מוציא מכספי על תחזוקת האתר ובממוצע שעתיים ביום לענות על אי מיילים, לעדכן את הפורום וכד’ מזמני האישי… כמובן שלא מתוך תחושת שליחות עמוקה…

            אם נכליל את הפראנים נוכל לראות שלרוב אנחנו בעלי רוח חיובית, שומרים על בריאותנו, ענווה וחמלה גבוהות מהממוצע. אם תסתכל לנו בעיניים תראה לרוב שלווה נפשית ואושר. כמובן שכל זאת לא משנה, כי מטרתנו “לעבוד” על כולם כי כל כך אכפת לנו ממה שכולם חושבים עלינו שהחלטנו לעשות זאת עבודת חיינו לשכנע אנשים בשקר הנבזי שאפשר לחיות ללא הצורך באוכל, וזה גם סגנון חיים יותר בריא. כמובן שמטרתנו היא אינה להעיר ולהאיר את עיניהם של אנשים אחרים שבאו אתנו למסע בזמן זה. חלקנו אף מעבירים אנשים אחרים את התהליך להיות פראנים. בעצם בחשאי אנו מסבירים לכל מי שעובר את התהליך שמדובר בקונספירציה אחת גדולה ומכניסים אותו אתנו לשקר. הרי מאות האנשים שעוברים את התהליך כל שנה מבינים ומחליטים שלא להפיץ את השקר בפרהסיה… הרי הם יכולים ליהנות כל כך … ממה? עדיין לא הבנתי.

            תחשוב לעומק – איזה סיפור נשמע יותר מופרך? זה שהאדם הפשוט פשוט אינו יכול לקבל משהו שנראה לו מוזר ויוצא דופן שאפילו המדע הראה דרך התבוננות שקיים אך אינו ניתן להסבר מדעי כיום, או קונספירציה כלל עולמית…